V tomto prípade Tóno zväčšil svalové objemy, dosiahol hustotu, ale neprezentoval hĺbku svalovej separácie tak ako v minulosti; vľavo vzadu Miroslav Jastrzebski.
V roku 1986 sa na M-SSR mužov M. Vráblikovi (o pomoc v príprave požiadal Ľ. Bobulu, ktorý z oddielu odišiel, ale Ľudo Martinovu žiadosť neodmietol), ktorý laboroval dlhšiu dobu s boľavým lakťom, podarilo získať do 169 cm len 6. priečku. P. Žember získal do 174 cm 8. miesto, M. Šípek obsadil do 179 cm 5. miesto a B. Káčer postúpil opäť vyššie – na 4. priečku v kategórii nad 179 cm.
Na M-ČSSR (Poprad-Svit) získava A. Šaray striebornú medailu, M. Šípek je siedmy a B. Káčer ôsmy.
Hore zľava: Jozef Sitkey, Ivan Klapal, Bystrík Káčer, dole zľava: Jaro Nechala, Peter Greguš, Milan Šípek.
GP Sandow Mariánské Lázně 1986 - v strede vzadu Bystrík Káčer.
Na ME vo Varšave obsadil Anton Šaray 10. miesto. Prvý Topoľčanec v reprezentácii ČSSR štartujúci na ME.
Súťaž o Pohár časopisu Tréner v Košiciach: do 169 cm: 6. P. Greguš, do 174 cm: 8. P. Žember, nad 179 cm: 7. B. Káčer.
Rok 1987 - Bystrík Káčer získava prvú medailu na M-SSR v kulturistike
Vpravo: výročná členská schôdza, vľavo J. Sitkey, vpravo Róbert Chochula, ktorý začínal v druhej polovici päťdesiatych rokov s posilňovaním v Topoľčanoch (H. R. Kent: Systém dynamickej rozpínavosti).
Zľava Jozef Sitkey, Róbert Grác, Bystrík Káčer, Štefan Just, v kľaku zľava Peter Mokoš, Jozef Píry, Jozef Píry, Milan Nechala, Peter Mišenka, v sede zľava Ivan Nechala, Anton Šaray.
V roku 1987 víťazí na M-SSR mužov do 169 cm A. Šaray, do 179 cm M. Šípek je šiesty, do 174 cm M. Nechala deviaty a ctižiadostivý B. Káčer získava nad 179 cm konečne medailu aj v kulturistike – striebornú.
Anton Šaray sa stal v roku 1987 majstrom Slovenska.
Na M-ČSSR obsadil A. Šaray 2. miesto (majstrom ČSSR v Uherskom Hradišti sa stal Petr Dudarec zo Sandowa Mariánské Lázně), M. Šípek bol deviaty a B. Káčer ôsmy.
Bystrík Káčer a Veľká cena Sandowa v Mariánských Lázňach v roku 1987. V popredí Slovák Peter Molnár, po jeho pravici vzadu Čech Jiří Mráček. Zahraničnou hviezdou podujatia bol tmavý Angličan Selwyn Cottrrell (víťaz najvyššej kategórie) - v súboji o absolútneho víťaza ho porazil Pavol Jablonický.
Súťaž o Pohár časopisu Tréner: do 169 cm: 1. A. Šaray, do 174 cm: 10. M. Nechala, do 179 cm: 4. M. Šípek, 7. R. Grác, 8. I. Nechala, nad 179 cm: 3. B. Káčer, 6. J. Píry, 8. P. Mišenka.
Predpokladám, že táto fotografia zachytáva stupeň víťazov v kategórii nad 179 cm na majstrovstvách Slovenska v kulturistike mužov v roku 1987: 1. Milan Reichel (Agrostav Poprad), 2. Bystrík Káčer TS Topoľčany), 3. Peter Šturdík (Fortuna Trnava).
December 1987 - s humorom konštatujeme, že "skromná oddielová delegácia" kontroluje na brigáde výkonnosť korčekového rýpadla Bystríka Káčera.
Rok 1988 - M-ČSSR v kulturistike po prvýkrát v Topoľčanoch
Na M-SSR v kulturistike získal Milan Šípek 4. miesto – kvalifikoval sa na M-ČSSR, ale tam sa už do finálovej šestice neprebojoval.
B. Káčerovi patrí na M-SSR strieborná medaila.
Na M-ČSSR mu uniká tesne medaila – končí na 4. mieste. Aj pre nezhody s vedením oddielu neštartuje A. Šaray a vyše päť rokov nesúťaží.
Semifinále M-ČSSR, kategória do 179 cm: vpredu zľava Libor Minařík ml. (VTJ Č. Budějovice) - 3. miesto, Vladimír Semerád (Motorlet Praha) - 2. miesto, Ľubomír Javor (Fortuna Trnava) - 1. miesto. Medzi Minaříkom a Semerádom je v modrých plavkách M. Šípek (8. miesto).
M-ČSSR 1988 sa konali na Zimnom štadióne v Topoľčanoch. Topoľčancom bolo po rokoch úsilia konečne pridelené usporiadanie najvyššej domácej kulturistickej súťaže - výrazná aktivita J. Sitkeya.
Pôvodne sa mal šampionát uskutočniť v dome kultúry (kapacita 1 600 miest), ale pre mimoriadne vysoký divácky záujem padlo rozhodnutie na zimný štadión s dvojnásobnou kapacitou - 3 200 miest.
Uroveň šampionátu ovplyvnila neúčasť niektorých čs. reprezentantov a ďalších špičkových pretekárov.
Vľavo porovnávanie 4. Bystrík Káčer - 2. Peter Molnár (Lokomotíva Rimavská Sobota). Vpravo B. Káčer s trénerom Štefanom Justom.
Oficiálny plagát pre M-ČSSR 1988 v kulturistike (580 x 820 mm), ktoré sa konali na Zimnom štadióne v Topoľčanoch. Predlohou bola póza nízkeho elegána (asi 160 cm) Mohameda Makkawyho, pôvodom Egypťan.
Zľava Štefan Just, Milan Šípek, Bystrík Káčer, Jozef Sitkey.
Tragická dopravná nehoda
Na jeseň v roku 1988 zahynul pri ceste na pohárovú súťaž, po autonehode na Morave, kulturisticky sľubne napredujúci Róbert Grác.
Česť jeho pamiatke!
Rok 1989 - po M-ČSSR útlm v oddiele
Na M-SSR v Nových Zámkoch v kulturistike získal B. Káčer bronzovú medailu a takisto aj M. Šípek 3. miesto (Strojár Malacky); Milan bol na vojenčine.
Na M-ČSSR v Třinci obsadil B. Káčer 6. miesto a M. Šípek bol deviaty (štartoval za Strojár Malacky).