Po zmene v totalite oddielu
ROKY SŤAHOVANIA
Rok 1990 - zo suterénu očistných kúpeľov do dolnej časti sokolovne
Začiatkom deväťdesiatych rokov sa v Československu rozbiehajú divoké politické a drastické spoločenské zmeny. Oddiel kulturistiky zaniká. Ale to je už ďalšia kapitola vo vývoji topoľčianskej kulturistiky, ktorá nadväzovala na predchádzajúce úspechy prostredníctvom rozmachu fitnescentier.
B. Káčer získava na M-Slovenska v Rožňave striebornú medailu a na M-ČSSR to bola 6. priečka.
Sťahovanie. V druhej polovici mája 1990 sa kulturisti sťahovali zo suterénu očistných kúpeľov do budovy, v ktorej boli položené základy organizovanej kulturistiky v Topoľčanoch v 60-tych rokoch – do sokolovne. Avšak už nie na balkón, ale do priestorov telocvične pod balkón, kde im bola vyčlenená asi tretina plochy, šatňa a sociálne zariadenie. Priestor v podstate vyhovoval (od gymnastiek ich oddeľoval textilný záves), no po psychickej stránke neuspokojil, pretože vedenie gymnastického oddielu sa s týmto stavom nedokázalo zmieriť a dochádzalo k nervóznym reakciám na oboch stranách.
Jozef Sitkey odchádza de facto z oddielu (šéfuje topoľčianskemu futbalu) a jeho pozitívne organizačné schopnosti chýbajú oddielu v účasti a úspešnosti na súťažiach. Jeho egocentrizmus oddielu nechýba.
Rok 1991 - vznik prvého fitnescentra
Na M-Zsl. kraja štartovali štyria pretekári; z nich Miroslav Grman – 3. miesto a M. Šípek – 2. miesto.
Na M-Slovenska v Bratislave získal M. Šípek bronzovú medailu do 90 kg a M. Grman skončil desiaty do 65 kg.
Na M-ČSFR v Brne obsadil M. Šípek 7. miesto.
Miroslav Grman v novootvorenom Fitcentre Donald.
V júli 1991 otvára v stolnotenisovej herni prvú súkromnú posilňovňu v Topoľčanoch (TOP FITCENTRUM) Zuzana Mišenková, trénermi sa stávajú Ľudovít Bobula a Milan Nechala.
Rok 1992 - Richard Ďuriška bol nádejným pretekárom
V roku 1992 vo februári vzniká na zanikajúcom oddiele kulturistiky TJ TS Topoľčany Fitcentrum Donald, ktorého prevádzkovateľom sa stáva známy topoľčiansky kulturista B. Káčer a na modernú posilňovňu postupne premieňa estrádnu sálu spoločenského domu.
Takto skromne si plnil na poschodí spoločenského domu svoj sen o fitcentre Bystrík Káčer - zo sokolovne poprenášané náradie a načinie zaplnilo priestor estrádnej sály. A fitko rozbiehalo svoju činnosť. Zľava inštruuje Bystrík Káčer na predkopávacom stroji Milana Štritza a medzi nimi na pec-decku cvičí Alica Káčerová.
Majstrovstvá Slovenska mužov do 90 kg: 8. Milan Šípek ŠP Preseľany.
Majstrovstvá Slovenska dorasteniek nad 52 kg: 1. Hana Geršlová ŠP Preseľany. M-ČSFR dorasteniek v Zlíne, nad 52 kg: 6. H. Geršlová (Hanka neudržala diétu).
Pohárová súťaž Grand Prix Slovakia v Trnave - do 70 kg: 5. Richard Ďuriška (FC Donald Topoľčany), nad 90 kg: 4. Bystrík Káčer (FC Donald Topoľčany). Richard trénoval krátky čas a predstavil sa na svojej prvej súťaži. Onedlho nato skončil s posilňovaním. Dovolím si tvrdiť, že popri Tónovi Šarayovi patril v tom čase Richard Ďuriška (vekom ešte nedávno junior) k najperspektívnejším topoľčianskym kulturistom. Aj keď bol nižšieho vzrastu, jeho prednosťami boli symetria a svalové dispozície.
Rok 1993 - návrat Antona Šaraya a Bystríka Káčera na M-Slovenska
Na M-Zsl. regiónu dorasteniek štartovali z Fitcentra Donald po prvýkrát dve dievčatá: Martina Markovičová a Hana Geršlová, ktorá získala bronzovú medailu, ale na M-Slovenska sa už nezúčastnila.
Na M-Zsl. regiónu mužov sa prezentovali štyria pretekári z Fitcentra Donald a z nich A. Šaray (po piatich rokoch pauzy), M. Šípek a B. Káčer získali bronzové medaily.
Na M-Slovenska sa im už nedarilo – 7. B. Káčer, 8. A. Šaray a 10. M. Šípek.
Na pohárovej súťaži Grand Prix Slovakia v Trnave získava B. Káčer nad 90 kg 3. miesto.
Na pohárovej súťaži Grand Prix Nitra obsadil B. Káčer nad 90 kg 2. miesto.
Vznikom samostatného Slovenska vzniká i samostatná Slovenská asociácia kulturistiky a silového trojboja a M-Slovenska sa tak stali najvyšším domácim podujatím.
B. Káčer vygradoval svoju formu a v polovici decembra 1993 získal na svetových masters v Torrevieje v Španielsku pekné 6. miesto. Akciu sponzoroval Dušan Kováčik.
Takto perfektne sme boli ubytovaní (pri Torrevieje) na majstrovstvách sveta; zľava Ľ. Bobula a B. Káčer.
Rok 1994 - znížený záujem o konfrontáciu na súťažiach
Na majstrovských súťažiach sa objavil iba B. Káčer, ktorý zvíťazil na M-Zsl. regiónu v Bánovciach nad Bebravou v kat. nad 90 kg a na M- Slovenska v Dunajskej Strede získal bronzovú medailu.
V týchto rokoch má výkonnostná kulturistika v Topoľčanoch klesajúcu úroveň aj keď kvalita kondičných kulturistov stúpla. Väčšine cvičiacich chýba odvaha skúsiť to so súťažením – konfrontácia, ale hlavne vôľa striktne dodržiavať špecifiká tréningového procesu, disciplínu v stravovaní. Ak by aj toto spĺňali, tak nedokážu na potrebnú stravu obetovať financie – nemajú vlastný zdroj, alebo nedokážu zohnať sponzora.